| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination Style | Solder |
| Coil Voltage (DC) | 24 V |
| RoHS | Compliant |
| Must Release Voltage | 2.4 V |
| Must Operate Voltage | 18 V |
| Packaging | Box |
| Height | 21 mm |
| Width | 27.6 mm |
| Length | 31.5 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Relay Type | Relay |
| Release Time | 10 ms |
| Operate Time | 15 ms |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
